Idealiste - Klinika Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Idealiste - Klinika Kosmetologii i Medycyny Estetycznej

Klinika Kosmetologii i Medycyny Estetycznej

Złuszczanie twarzy kwasami

Złuszczanie twarzy kwasami jesienią to doskonały pomysł na zadbanie o skórę i jej regenerację po lecie. Ponieważ jesienią nie musimy martwić się o szkodliwe oddziaływanie promieni słonecznych, śmiało możemy zdecydować się na zabiegi złuszczania twarzy kwasami bardziej inwazyjnego gdzie skóra zaraz po, wymaga szczególnej pielęgnacji. 

Złuszczanie twarzy kwasami polega na jej stopniowym złuszczaniu w celu regeneracji, pobudzenia, produkcji kolagenu, poprawienia kolorytu i zmniejszenia przebarwień.

Na początek przygody z kwasami polecamy wybór kwasu o najniższym natężeniu tj. Kwasu laktobionowego. 

W warunkach domowych stosujemy wyłącznie kosmetyki z kwasami o niskich stężeniach.

Podział kwasów:   

Kwasy AHA – Jako, że są rozpuszczalne w wodzie, słabo przenikają przez skórę. W niskich stężeniach pomogą skórom suchym i podrażnionym, z kolei w wyższych – tłustym i trądzikowym.

KWASY BHA – Jedyny kwas BHA stosowany w kosmetyce to kwas salicylowy. Skutecznie leczy skórę trądzikową, niweluje zaskórniki, również w przypadku skór wrażliwych i naczyniowych.

KWASY PHA – Najłagodniejsze ze wszystkich kwasów znajdą zastosowanie u cer wrażliwych, naczyniowych, a nawet cierpiących na wyjątkowo uciążliwe formy trądziku (np. różowaty). Jednocześnie, cechują się skutecznością mocnych kwasów AHA.

Najlepiej wypróbować każdą możliwość i przekonać się, który kwas najlepiej oddziałuje na naszą skórę. To indywidualna sprawa uzależniona od wielu czynników.